Apartamenty stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim dlatego, że ich cena za nocleg jest dużo niższa niż w przypadku hotelu, gdzie płacimy również za obsługę. Apartamenty wygodne są także z tego powodu, że często są one bezobsługowe – kluczyki znajdziemy w zaszyfrowanej skrzynce, dzięki czemu nie jesteśmy uzależnieni od konkretnych godzin i możemy przyjechać w odpowiadającym nam terminie. Standardy apartamentów są dużo wyższe niż prywatnych kwater, dzięki czemu możemy być pewni, że będzie nam w nich wygodnie.

 

Na jakie wyposażenie zwrócić uwagę?

Każdy apartament jest inaczej wyposażony. Zazwyczaj w standardzie jest już suszarka do włosów i żelazko, ale warto także zwrócić uwagę na inne sprzęty. Na wyjeździe służbowym musimy wyglądać elegancko i świeżo, dlatego na pewno warto sprawdzić czy w danym apartamencie znajduje się wcześniej wspomniane żelazko i deska do prasowania. Koniecznie sprawdź także czy właściciele apartamentu oferują ręczniki, ponieważ zajmują one zazwyczaj większą część naszej torby. W wielu apartamentach spotkać się można także z przyprawami kuchennymi czy chociażby kawą i herbatą co też może być ogromnym plusem!

 

A jak wygląda kwestia doboru lokalizacji?

Podczas wyjazdów służbowych musimy mieć dostęp do komunikacji miejskiej, ponieważ w większych miastach poruszanie się samochodem może sprawiać nie lada problem. Warto więc wynająć apartament, który będzie dobrze skomunikowany. Podczas wyjazdu np. do Wrocławia warto też sprawdzić czy niedaleko znajduje się parking, na którym można bezpiecznie zostawić  samochód.